Pár glgov od domu

Autor: Juraj Balucha | 10.10.2008 o 12:20 | Karma článku: 7,51 | Prečítané:  2240x

Dážď ma chytil na pol ceste. Na izbu ďaleko, naspäť ešte ďalej. Na chodník len kde tu prevísali listnaté konáre, ktoré ako tak zachytávali valiacu sa vodu. Bundu som si zapol až ku krku a rezignovane rovnakým tempom pokračoval ďalej. Cítil som ako sa mi dažďové kvapky pomaly dostávali až na lebku.  Vlasy sa priľahli, tvorili ulízaný mokrý vecheť. Prehrabol som si ich prstami a rozstrapatil. Začal som sa usmievať, zúfalstvom. Zmočené nohavice mi oťaželi, v teniskách začalo škvŕkať.

Na prestrešenej terase som sa vyzliekol donaha, všetky veci vyvesil a s visiacim vtákom sledoval krátku búrku ako sa ženie vyľudneným jesenným morským pobrežím. Pach mora bol cítiť všade. Pár krát som sa cvične potiahol za úd, nereagoval. Vyhodnotil som to ako zbytkový stres, ktorý musím vyfúkať z hlavy. Všetko je to len v hlave. Šťastie, depresia, erekcia, vyvrcholenie, sex.

Večer som si objednal miestne víno, žrádlo oblial litrami olivového oleja. Uhrančivo som vyvaľoval oči na domácich ako dokázali trieskať o stôl drevenými doštičkami domina a rozčuľovať sa. Oboma rukami som stískal orosené poháre, vyprázdňoval jeden za druhým. Mocné víno od smädu, pomaly útočilo, svet sa spomalil. Začal som si fúkať do dlaní. Niekoľko kráť lanami spálené prsty mi znecitliveli, koža zhrubla.

Ráno, ešte pred východom slnka, som postával po členky v studenej morskej plytčine. Malé vlnky mi občas vyšplechli na úroveň lýtok. Rukou som načrel do vody a nalial do úst. Vetrom vysušené a popraskané pery ma začali štípať. Napadlo ma, že som sa dávno nebozkával. Bozk začína byť vrcholom intimity, na ústa si neviem navliecť prezervatív ako na vtáka, ktorý takto obalený viem okamžite a bez váhania vraziť do diery aj s tou najhoršou povesťou.

Slanou vodou som si vykloktal ústa a vodu vypľúval ako fontánka. Pár krát som to zopakoval, pozeral sa ako dopadajúci prúd čerí kľudnú hladinu. Chvíľu som stál a bezmyšlienkovite očami behal po horizonte. Skúsil som sa vyšťať na to isté miesto ako som fontánkoval, stále stojac vo vode. Prúd moču zanechával na hladine penu. Príboj ju pomaly tlačil na moje nohy. Keď sa ma mala už už dotknúť, vyliezol som von a pobral sa na rannú kávu. Malú, hutnú a silnú. Prvé odlesky slnečných lúčov na pokojnej olejovitej hladine sľubovali krásny deň.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Glváč dohadoval stretnutie so Zsuzsovou v Chorvátsku

Podpredseda Smeru sa opakovane pokúšal o stretnutie so Zsuzsovou.

Stĺpček šéfredaktorky

Stačilo krátke prepáčte, naletel som volavke

Krajina má právo na politikov, ktorým môže veriť.


Už ste čítali?